O nás

V roce 1992 odešel můj ctěný otec z velkého nábytkářského výrobního provozu, kde zastával mistrovskou pozici a začal s výrobou atypického nábytku kousek za svým domem, ve staré stodole v Silůvkách, a vlastně tak byly položeny základy firmy Zdeněk Škorpík – truhlář, vystupující pod značkou Škorpík nábytek.

Od samého počátku byl plně zabrán do svého řemesla a na mnohých, i architektonicky konstrukčně náročných realizacích, byl strůjcem inovativních atypických řešení výroby nábytku a průkopníkem ve využívání pokročilých technologických postupů. Toto povědomí se zapsalo za léta mezi architekty, koncové zákazníky a v celé naší oblasti tak hluboko, až dalo vzniknout synonymu naší práce v podobě precizního řemeslného zpracování s odkazem, jenž vydrží po generace.

V současnosti, po 30 letech provozu, s šikovnými kolegy – profesionály ve svém oboru, držíme stále směr a neuhýbáme ani pod tíhou velkovýrobních trendů. A tak například stále vyrábíme nábytek za použití řemeslně poctivých konstrukčních spojů a všechny naše produkty pochází doslova z našich rukou. Stále přetrvávající většinový podíl ruční výroby, spolu s užíváním toho nejlepšího, co se v současnosti v našem oboru dá pořídit (kování od nejuznávanějších výrobců na trhu, nejmodernější ověřené technologie výroby a povrchové úpravy) jsou jen některé ze způsobů, kterými vzdávám hold mému otci, jeho tvorbě a dá se říct i jeho době, ve které se výrobky dělaly s úctou k materiálu, lidem a řemeslu, tedy tak, aby bezvadně fungovaly co nejdéle.

Jelikož jsem i já tento přístup výroby pojal za své a již více než patnáct let zkušeností mi potvrdilo, že je správným, přirozenou cestou došlo k rozšíření naší působnosti i do oblasti vybavování interiérů administrativních a kancelářských budov, kde pod firmou Artico Interiéry s.r.o. a značkou Artico šíříme náš přístup, naši filozofii i v rámci komplexních dodávek interiérů.

Věřím, že řemeslo se dá a má dělat poctivě, že výrobky se mají dělat tak kvalitní, aby vydržely po generace a také věřím, že tímto přístupem je dosaženo nejlepšího výsledku i co se enviromentální stopy, kterou my jako výroba za sebou zanecháváme, týče.

A protože nám jde o přírodu i uchovávaní tradic, kdy obojí je předáváno z generace na generaci, rozhodl jsem se, že za každou naši desátou zakázku věnujeme 1000Kč Základní a Mateřské škole v Silůvkách a vysadíme nejeden strom.

S úctou k životu, lidem, lesu a řemeslu, Pavel

  • Byt, 2019
  • Rodinný dům, 2018
  • Rodinný dům, 2018
  • Rodinný dům, 2018
  • Byt, 2017
  • Rodinný dům, 2017
  • Byt, 2017
  • Rodinný dům, 2017
  • Rodinný dům, 2015
  • Rodinný dům, 2015